Podcasty to obecnie jedna z najpopularniejszych form contentu w sieci. Dostępne w wersjach audio i video, na wielu popularnych platformach (YouTube, Spotify, Apple Podcasts), podcasty przyciągają coraz większą publiczność.
Wielu twórców oprócz publikacji swoich materiałów w wymienionych serwisach, udostępnia je także na swoich platformach www, co daje im niezależność i bezpieczeństwo pełnego dostępu użytkowników do treści.
W ostatnim czasie, pracując dla Radia Naukowego, stanęliśmy przed wyzwaniem zbudowania unikatowej platformy z popularnymi podcastami, biorąc za główny cel zapewnienie łatwości użytkowania, która pozwala słuchaczom bez problemów zagłębić się w świat naukowych podcastów.
Jakich narzędzi użyliśmy?
1. Kategorie tematyczne - zastosowaliśmy kod kolorystyczny dla poszczególnych kategorii tematycznych wśród podcastów.
2. Schowek na “ulubione” - nowością, którą wdrożyliśmy na stronie, jest schowek, w którym można przechowywać swoje ulubione podcasty.
3. Wyszukiwanie kontekstowe - wdrożone zostało na stronie w celu otrzymywania jeszcze dokładniejszych sugestii wyszukiwarki.
4. Content - zadbaliśmy o to, aby strona stanowiła źródło najbardziej aktualnych informacji z życia Radia Naukowego. Znalazły się na niej:
▪ podcasty,
▪ posty blogowe,
▪ aktualności i informacje o wydarzeniach,
▪ recenzje.
5. WCAG - zadbaliśmy o to, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły wygodnie korzystać z serwisu internetowego Radia Naukowego dzięki dostępności cyfrowej zgodnej z wytycznymi WCAG 2.1.
Jesteś ciekaw naszych pozostałych realizacji?
Planujesz taki projekt? Skonsultuj go z nami!
✉ [email protected]
📞 690 090 757